Jak prawidłowo nakładać się olejek z palmy winnej?
Olejek z palmy winnej jest coraz częściej stosowany jako kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Dlaczego? Ponieważ przynosi prawie natychmiastowe efekty i zawiera dużo odżywczych składników. Jak wygląda kuracja z wykorzystaniem tego produktu?
Przed aplikacją każdego kosmetycznego olejku, w tym olejku z palmy winnej, trzeba dokładnie umyć włosy. Nie można przecież nałożyć kosmetyku na brudną skórę głowy. Zresztą, podobnie postępuje się, nanosząc na cerę krem nawilżający na noc lub robiąc makijaż: musisz albo oczyścić skórę twarzy i zrobić peeling albo stonizować buzię owocowym tonikiem. Tak samo jest w przypadku aplikacji olejku z palmy winnej. Aby produkt mógł lepiej działać, należy umyć głowę szamponem. W zależności od wybranej przez ciebie metody olejowania, włosy trzeba wysuszyć lub tylko delikatnie odsączyć z nadmiaru wody. Następnie przeprowadza się aplikację.
Ilość olejku z palmy winnej powinno dobrać się do długości, gęstości, porowatości, rodzaju skóry głowy i stopnia zniszczenia pasemek. Dla włosów długich wystarczą dwie stołowe łyżki produktu. Olejek równomiernie rozprowadza się na całych włosach, szczególną uwagę zwracając na końcówki. Część dawki kosmetyku można nanieść również na skórę głowy. Tu przyda się mini masaż. Poprawi on cyrkulację krwi w komórkach skóry, dotleni naskórek, przyspieszy absorbcję składników aktywnych w głąb mieszków włosowych, a do tego zrelaksuje i odpręży. Dla polepszenia efektywności zabiegu na głowę założyć można foliowy czepek i ręcznik lub ciepłą czapkę. Przy skórze głowy wytworzy się ciepło, które usprawni metabolizm komórek i absorbcję składników zawartych w olejku z palmy winnej. Po upływie co najmniej pół godziny głowę myje się delikatnym szamponem, tzn. takim bez SLS w składzie. Na zakończenie całego zabiegu włosy suszy się lub pozostawia do wyschnięcia. Można także nałożyć odżywkę bez spłukiwania lub zaaplikować olejek z palmy winnej na końcówki włosów.
Jakie efekty uzyskamy, stosując olejek z palmy winnej? Włosy nabiorą połysku, będą gładkie i miękkie w dotyku. Pasemka staną się bardziej podatne na układanie i modelowanie, a niesforne kosmyki będzie łatwiej ujarzmić. Końcówki włosów będą zregenerowane i nawilżone. Skóra głowy również wiele zyska na kuracji tym kosmetykiem. Podrażnienia i łupież znikną bez śladu. Olejek z palmy winnej pomaga również w walce z niewłaściwą pracą gruczołów łojowych, redukuje nadmiar sebum i zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Wewnętrzna struktura pasemek i cebulki włosowe będą odżywione i wzmocnione. Pierwszych efektów należy spodziewać się po około kilku aplikacjach. Po zakończeniu całej kuracji kondycja włosów i skóry głowy w widoczny sposób poprawi się.